УІІ ▪ Українсько-іспанський інститут

Детальніше про інститут

Українсько-іспанський навчально-науковий інститут є наступником Українсько-іспанського навчального центру, створеного 11 листопада 2011 року наказом ректора Одеського національного політехнічного університету, професора Оборського Геннадія Олександровича. Рішення прийнято після відвідування Політехнічного університету Валенсії делегацією ОНПУ та успішних переговорів, що завершилися підписанням Договору про стратегічне співробітництво. Директором Українсько-іспанського навчального центру призначено професора Гутирю Сергія Семеновича, який має багаторічний досвід викладання навчальної, методичної та наукової роботи іспанською мовою у Республіці Куба.

 

Підписання Договора про співробітництво університетів, Валенсія, вересень, 2011

 

У 2012 році розпочато формування кадрового складу викладачів іспанської мови та співробітників деканату, ремонт приміщень, наданих Українсько-іспанському центру в корпусі № 13 за адресою пр-т Гагаріна, 8.

Організовано роботу приймальної комісії. За результатами першого набору абітурієнтів-школярів прийнято 75 студентів, у тому числі 11 медалістів.

До нашого університету з робочим візитом прибуває делегація Політехнічного університету Валенсії у складі проректора з міжнародних зв’язків Х.М. Мартинес Рубіо та завідувача кафедрою математики І.М. Ткаченко. Мета візита – обговорення та узгодження робочих планів співробітництва між університетами на 5 років.

Встановлено культурні зв'язки з Посольством та Консульством Іспанії у Києві, викладачі іспанської мови вперше прийняли участь у роботі ІІІ Конгреса іспаністів України у м. Севастополь. За програмою Євросоюзу EWENT для навчання в аспірантурі Одеського національного політехнічного університету за спеціальністю "Машинознавство" вперше прийнято громадянина Іспанії, магістра Йона Аріза де Мігель (науковий керівник професор С.С. Гутиря).

 

Перший візит доктора Х.М. Мартинес Рубіо,  проректора з міжнародних зв’язків Політехнічного університету Валенсії , травень, 2012

Перша приймальна комісія Українсько-іспанского навчального центру

 

Прийом перших абітурієнтів-школярів

Посол Іспанії  Д. Хосе Родрігес Мойяно відкриває Конгрес іспаністів України,
Севастополь, вересень 2012

 

 

У 2013 році розширено співпрацю Українсько-іспанського навчального центру з партнерами в Іспанії та Україні. Укладено Договір про стратегічне співробітництво з Університетом Країни басків, підписано Спеціальну угоду про співпрацю з Вищою інженерною школою Більбао. Підтверджено участь нашого університету, спільно з Університетами Валенсії, Країни басків і Кадіса у програмі Євросоюзу Erasmus+ за проектами академічної мобільності та партнерства на період 2013 – 2018 р.р.

Укладено Угоду про співпрацю з Дніпровським університетом ім. Альфреда Нобеля за напрямами організації літнього мовної школи і олімпіад з іспанської мови для студентів технічних і економічних спеціальностей, спільної розробки навчальних програм та методичних посібників з дистанційного навчання.

Наш університет та Політехнічний університет Валенсії стали організаторами та учасниками міжнародних науково-технічних конференцій «Динаміка, надійність і довговічність механічних і біомеханічних систем» (м. Севастополь), «Проблеми якості і довговічності зубчастих передач і механічного приводу» (м. Одеса, смт. Кароліно-Бугаз). У складі оргкомітетів конференцій професори Г.А. Оборский, С.С. Гутиря, Х.М. Мартінес Рубіо, І.М. Ткаченко. До складу редколегій періодичних видань «Збірник наукових праць Одеського політехнічного університету», «Інформатика та математичне моделювання» увійшли професори університету Валенсії Х.М. Мартінес Рубіо та І.М. Ткаченко. 

Завершено ремонт та мультимедійне оснащення робочих кабінетів деканату та навчальних аудиторій Українсько-іспанського центру.

 

Матеріали ІІІ Конгресу іспаністів зі статтями співробітників Українсько-іспанського центру

Навчальний корпус на пр-ті Гагаріна, 8, де був розташований Українсько-іспанський центр у 2011 - 2017 р.р.

 

Деканат Українсько-іспанського центру
у складі методистів І.С. Лебеденко, К.М. Ткач, Ю.В. Жук

Викладачі центру - учасники офіційного прийому на борту іспанського фрегату за запрошенням командуючого ескадрою, Одеса, 2013

 

 

У 2014 році в Українсько-іспанському центрі створено бібліотечний центр автентичної іспаномовної літератури. Фонд центру нараховує понад 150 екземплярів навчальних видань з технічних, економічних і гуманітарних спеціальностей, у тому числі словники, підручники з математики, хімії, біології, фізики, економіки, комп'ютерних наук, деталей машин, механіці промислових роботів, електротехніці тощо. Фонд укомплектований та поповнюється завдяки Спеціальним угодами з університетами-партнерами.

Студентка Анастасія Придіус успішно завершила навчання в магістратурі Університету Країни басків і вперше в історії Одеського політехнічного університету отримала диплом державного зразка Королівства Іспанії.

Випускник Вищої інженерної школи Університету Севільї, інженер Оскар Гарсія-Ділс Вега підготував іспанською мовою навчальний посібник «Основи електротехніки та електроніки» (за редакцією професора С.С. Гутирі), провів цикл семінарських занять та прийняв залік у студентів Українсько-іспанського центру.

Керівник відомої у Барселоні Студії сучасних танців Андреу Каранделл Готчевскі провів лекцію з історії й культурі Каталонії.

На стажування за програмою Electra до Одеського політехнічного університету прийнято доцента Університету Країни басків, доктора Нерею Мадарьяга (керівники професори С.С. Гутиря і доцент О.К. Романова).

 

Перша лекція іспанською мовою для студентів центру, Одеса, квітень 2014

Дипломований інженер Університету Севильї Оскар Г. Ділс-Вега проводить заняття з основ електротехніки та електроніки, квітень 2014

Іспанський диплом Анастасії Придіус, магістра двох Університетів - Одеського політехнічного і Країни басків

 

Почесна  грамота Оскару Г. Ділс-Вега за кращий у 2014 році навчальний посібник иноземною мовою

Студентка Анастасия Придіус на захисті дипломної роботи магістра,
Більбао, жовтень 2014

 

 

У 2016 році на території студентського оздоровчого комплексу «Чайка» нашого університету започатковано регулярну роботу літньої школи «Іспанська мова для професіоналів» під керівництвом доцентів Університету Країни басків, докторів Іньякі Моро і Нереї Мадарьяга. На протязі 10 днів у школі пройшли навчання 35 наших студентів та школярів старших класів – майбутніх абітурієнтів.

 

Заняття в літній школі “Іспанська мова для професіоналів”, “Чайка”, червень 2016

Учасники літньої школи та викладачі: доктор Іньякі Моро, доктор Нереа Мадарьяга, Наталя Бондарчук, “Чайка”, червень 2016

 

 

У 2017 році рішенням Вченої ради нашого університету від 03.01.2017, за результатами шести років успішної роботи Українсько-іспанського навчального центру, створено Українсько-іспанський навчально-науковий інститут. Директором інституту обрано академіка АН Вищої освіти України, доктора технічних наук, професора С.С. Гутирю.

У структурі Українсько-іспанського інституту передбачені кафедра іспанської мови та перекладу, лабораторія інноваційних технологій дидактики іспанської мови "Рібас", навчально-методичний центр "Гранд" та деканат. 

Для участі у роботі літньої мовної школи "Letras" (керівники доценти Нереа Мадарьяга і Ольга Романова) до нашого університету прибула група студентів філологів-перекладачів з Університету Країни басків. 

На стажування прийнято аспіранта Університету Пабло де Олавіде, Севілья, магістра політології Алехандро Пейнадо Гарсіа, а також викладачів кафедри інженерної механіки Університету Країни Басків доктора Моніка Урізар Арана і доктора Сайо Ерреро Віялібре (керівники стажувань професора С.С. Гутиря, Л.І. Сухотєріна, В.П. Яглінський).Стажерами проведено лекції з історії створення та розвитку Євросоюзу, практичні заняття з комп'ютерної механіки механізмів для студентів Українсько-іспанського та Українсько-німецького інститутів, а також презентація дисертаційних робіт з машинознавства для аспірантів і викладачів 

Укладено Договори про довгострокове співробітництво з Університетом Севільї та Політехнічним університетом Каталонії. Ініційовано волонтерську співпрацю з Територіальним центром соціального обслуговування Приморського району м. Одеси у рамках інноваційного проекту "Університет третього віку", сформовано групу слухачів, які приступили до бескоштовного навчання іспанській мові в Українсько-іспанському інституті (викладач методист Г.В. Галзман).

Завершено ремонт та мультимедійне оснащення наданих Українсько-іспанському інституту приміщень у головному навчальному корпусі університету.

 

Підписання Договору про співробітництво з Університетом Севильї, січень 2017

Cтуденти-філологи з Університету Країни басків знайомляться з приймальною комісією Українсько-іспанського інституту, липень 2017

 

На врученні дипломів літньої школи “Letras” студентам Університету Країни басків,
Одеса, липень 2017

Заняття з комп’ютерної механіки механізмів проводить доктор Моніка Урізар Ерреро,
Одеса, вересень 2017

 

Приміщення Українсько-іспанського інституту у навчальному корпусі №4
на пр-ті Шевченка, 1

Інформаційні стенди партнерів Українсько-іспанського інституту в Іспанії

 

Секретар деканату Н.В. Cавченко, вересень 2017

Завідувач лабораторії “Рібас” Л.В. Дементьєв, вересень 2017

 

Заступник директора Українсько-іспанського інституту І.С. Лебеденко
та інженер лабораторії “Рібас” О.Е. Дубровіна, вересень 2017

Заняття з першою групою студенток “Університету третього віку”,
проводить методист Г.В. Галзман Одеса, травень 2018

 

 

У 2018 році співробітники Українсько-іспанського інституту продовжили координацію академічної мобільності нашого університету з університетами-партнерами в Іспанії та Португалії, розширили співпрацю з інституціями культури, туристичними агенціями та виробничими фірмами іспаномовних країн. Укладено Договір про довгострокове співробітництво нашого університету з Університетом ECCI, Богота, Колумбія.

Завершено формування кадрового складу викладачів іспанської мови – кандидатів наук, достатнього для відкриття кафедри іспанської мови та перекладу.

Фондом досліджень іспанської мови та культури FIDESCU при Міністерстві освіти Іспанії навчально-методичний центр "Гранд" акредитовано у якості екзаменаційного центру з іспанської мови 6-ти рівнів (від А1 до С2). Дипломи експертів-екзаменаторів DIE отримали доценти, кандидати наук О.А. Нестеренко та І.Є. Добровольська-Піпіч.

На 10-ти місячне стажування до Українсько-іспанського інституту прийнято викладача іспанської мови з Університету Кадіса, магістранта Альваро Маркес Гарсіа (керівник доцент І.Є. Добровольська-Піпіч). 

Для участі у святкуванні 100-річчя Одеського національного політехнічного університету до Одеси прибула делегація Валенсийского політехнічного університету на чолі з ректором Франциско Хосе Мора Мас. У мерії відбувся офіційний прийом, на якому обговорювалися плани розширення співпраці міст-партнерів Одеси і Валенсії у сфері освіти й культури. В обговоренні прийняли участь співробітники нашого університету, директори гімназій та ліцеїв з поглибленим вивченням іноземних мов.

На урочистому засіданні Вченої ради університету 17.09.2018 ректор, доктор технічних наук Г.О. Оборський вручив відомому вченому у галузі телекомунікацій та мікроелектроніки, доктору Франциско Хосе Мора Мас диплом Почесного доктора Одеського національного політехнічного університету.

 

Сертифікат акредитації екзаменаційного центру “Гранд”, FIDESCU, Мадрид, березень 2018

Сертифікат доцента О.А. Нестеренко – экзаменатора за програмами Міжнародного диплому іспанскої мови DIE шести рівнів від А1 до С2

 

Доцент І.Є. Добровольська-Піпіч – учасниця Міжнародного Конгресу іспаністів, Кадіс, червень 2018

Перший випуск групи студентів “Університету третього віку”, Одеса, травень 2018

 

Экскурсія Одесою делегації Політехнічного університету Валенсії, вересень 2018

Прийом в мерії делегації Політехнічного університету Валенсії, Одеса, 18 вересня 2018

 

Учасники прийому в мерії  Одеси делегації з міста-побратима

Ректори університетів-партнерів: доктор наук Геннадій Олександрович Оборський та Почесний доктор Одеського національного політехнічного університету Франциско Хосе Мора Мас

 

 

У грудні 2018 року перші випускники Українсько-іспанського інституту захистили магістерські роботи на "відмінно". Дипломовані магістри Олександра Котовська, Марія Гончарова, Анастасія Міткова та Евеліна Махіянова двічі (на бакалаврському та магістерському рівнях) успішно пройшли семестрове навчання c отриманням стипендії в університетах Іспанії і Португалії, володіють іспанською/португальською та англійською мовами на рівнях B1/B2.

Студентка 3-го курсу Аліна Коваленко за результатами відмінного навчання, плідної наукової роботи та активної участі у громадському житті Українсько-іспанського інституту, рекомендована до отримання стипендії Президента України.

 

Студентка Українсько-іспанського інституту
Альбіна Коваленко – краща у рейтингу студентів нашого університету у 2018 р.,