Діагностика та технічне обслуговування систем ходової частини автомобілів

Опис послуги, що пропонується

Професійна підготовка фахівців з діагностики та технічного обслуговування систем ходової частини автомобілів.

 

Документи, що видаються після отримання послуги з навчання

Особам, що успішно пройшли підготовку, видається свідоцтво Академії Bosch Одеського Національного Політехнічного Університету та сертифікат про проходження курсу навчання, визнаються на території України і за кордоном.

 

Перелік документів, що подаються для навчання

Особа, що має намір пройти професійну підготовку подає, заяву на проведення підготовки з діагностики та технічного обслуговування систем ходової частини автомобілів за встановленою формою.
   
До заяви додаються:
 
  • копії паспорта; 
  • анкета; 
  • 2 фотографії (3см х 4см); 

 

Прийом документів для навчання

Одеса, пр. Шевченка, 1, Кафедра Автомобільного транспорту (корпус 12), каб. 204 (2-й поверх), каб. 304 (3-й поверх).
+38 (096) 581-21-62, +38 (063) 392-32-46

 

Програма курсу навчання

Структурні елементи:

Застосування обладнання Bosch: пристрій, принцип дії, застосування діагностичних приладів FSA 720, KTS 570. Використання основних режимів роботи і функцій пристроїв. Вивчення структури, інтерфейсу і основними можливостями програми ESI 2.0. Ідентифікація автомобіля. Методика проведення тестування блоків управління автомобіля із застосуванням діагностичного обладнання.
Мета: освоєння основних функцій діагностичного обладнання Bosch.

Основи електроніки та електричних вимірювань: Введення в основи електротехніки та електроніки. Взаємозв'язок між основними величинами в електричних ланцюгах, закон Ома.  Методика розрахунку елементів простий електричного кола. Ознайомлення з електронними компонентами (діод, транзистор тиристор). Принципи вимірювань напруги струму і опору. Вивчення роботи стартера, генератора. Читання електричних схем, розбір компонентів схем, огляд сегментів електричних схем, зняття осцилограм і порівняння їх з зразковими.
Мета: навчитися самостійно вирішувати практичні завдання з електротехніки виникають при ремонті сучасного автомобіля. Вивчити методи перевірки і ремонту електричних ланцюгів, електричних та електронних компонентів автомобіля. Освоїти застосування програмного забезпечення ESI [tronic] 2.0 при ремонті електрики і електроніки автомобіля.

Системи запалювання та електрообладнання автомобіля: Пристрій і робота свічок запалювання. Пристрій і діагностика різних систем запалювання та їх компонентів. Еталонні осцилограми систем запалювання. Основи роботи цифрового осцилографа. Дефекти систем запалювання і їх прояв на осцилограмах. Вивчення та аналіз осцилограм основних компонентів систем управління двигуном.
Мета: навчиться перевіряти і ремонтувати системи запалювання і електронні компоненти автомобіля. Освоїти ремонт систем управління двигуна із застосуванням програмного забезпечення ESI [tronic] 2.0.

Устаткування для проведення технічного огляду та процесу приймання і видачі а / м на СТО: технічні характеристики обладнання. Основні параметри, що вимірюються на обладнанні. Відповідність Реальні показники можуть відрізнятися стандартам України - ДСТУ 3649, 4277, 4276. Визначення поняття придатний / шлюб по кожному з параметрів. Процедура проходження ТО, порівняння виміряних параметрів з нормативними. Самостійна перевірка автомобілейна лінії інструментального контролю. 
Мета: Освоїти можливості лінії інструментального контролю Bosch SDL для ефективного застосування отриманих знань під час приймання автомобіля і / або проведення ТО. Вивчити вимоги державних стандартів, що пред'являються до технічного стану автомобіля та процедурою технічного огляду.

Геометрія ходової частини автомобіля. Процедури вимірювання і регулювання за допомогою стендів: основні параметри геометрії ходової частини автомобіля і їх призначення. Типи і технічні характеристики стендів. Основні параметри, що вимірюються на стендах серії FWA. Особливості процедури вимірювання у різних виробників. Порівняння виміряних параметрів з нормативними. Самостійний контроль точності приладів. Самостійне виконання процедури вимірювання та регулювання кутів установки колес.Аналіз виміряних значень кутів установки коліс з підготовкою висновку про стан підвіски.
Мета: Навчиться ефективно застосовувати обладнання, яке використовується на пості регулювання геометрії ходової частини.

Обладнання для шиномонтажу і балансування коліс: типы используемых колёс и их различия. Понятие дисбаланса колеса, его виды, причины возникновения и способы устранения. Балансировочные станки. Шиномонтажные станки. Практическая работа на шиномонтажном и балансировочном станках с различными типами колес. 
Мета: Ознайомитися з типами існуючих коліс і їх відмінностями. Ознайомитися з шиномонтажними і балансувальними стендами. Навчитися максимально використовувати в роботі всі можливості балансувальних і шиномонтажних стендів і закріпити набуті навички на практиці.

Информація щодо навчання: 

Термін: два рази на рік, в осінньому та весняному семестрі.
Тривалість: 2,5 місяця.
Вартість: 5000 грн. за курс.

Учням, за бажанням, надається можливість пройти виробничу практику на передових підприємствах Одеси з подальшим працевлаштуванням.

Термін: за домовленістю.
Тривалість: в залежності від обраного обсягу навчання.
Вартість: 3000 грн. за один структурний елемент курсу.

 

Ким забезпечується навчання

Професійну підготовку проводять структурні підрозділи Одеського національного політехнічного університету: кафедра Автомобільного транспорту та Академія Bosch.

Роботу академії забезпечують висококваліфіковані викладачі Одеського національного політехнічного університету.

 

Контакти

Директор Академії Bosch

Янченко Анатолій Іванович.

   +38 (096) 581-21-62

   @opu.ua

 

Адміністратор Академії Bosch

Насирова Тетяна.

   +38 (063) 392-32-46

   @opu.ua