ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ ДОЗИМЕТР – СПЕКТРОМЕТР РЕНТГЕНІВСЬКОГО І ГАММА ВИПРОМІНЮВАННЯ CZT-IDK

Категорія розробок 
Атомна енергетика
Суть розробки. Призначення і область застосування 

Основні функції:

- сигналізація по потужності еквівалентної дози і по порогу еквівалентної дози, пороги встановлюються у всьому діапазоні;

- протоколювання в незалежній пам'яті до 4096 результатів вимірювання індивідуальної дози.

Призначений для контролю дозових навантажень персоналу, вимірювання потужності амбієнтного еквівалента дози Нp(10) гамма-випромінювання в складі автоматизованих систем індивідуального дозиметричного контролю.

Можливе застосування в якості автономного індивідуального дозиметра. Призначений для пошуку та попередньої паспортизації джерел іонізуючого випромінювання.

Основні переваги 

У мініатюрному міцному пило-вологозахищеному корпусі розміщуються напівпровідниковий CdZnTe- детектор, електронний модуль обробки сигналу, блок живлення. Для зв'язку з мобільними пристроями застосовується USB і/або Bluetooth. Завдяки інноваційній мікроелектроніці з сучасною системою цифрової обробки сигналу, CZT-IDK вимірює та аналізує спектри гамма-випромінювання, виконує функції електронного індивідуального дозиметра в режимі реального часу і швидко та точно ідентифікує радіонукліди. Вбудований GPS-приймач мобільного пристрою визначає координати приладу, передаючи їх разом з інформацією про кожну подію на сервер системи по своїх каналах зв'язку. Відмінною особливістю дозиметра є розширений енергетичний діапазон, забезпечується можливість вимірювання рентгенівського випромінювання.

Ступінь готовності. Захист інтелектуальної власності 

Розроблено макетний зразок, комплект конструкторської та технологічної документації.