ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА СИСТЕМА ПРИВОДУ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ З НАКОПИЧУВАЧЕМ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ.

Категорія розробок 
Енергетика та енергозбереження
Суть розробки. Призначення і область застосування 

Застосування багатодвигунного тягового електропривода і удосконалення процесів керування, дозволяє зменшити витрати енергії та покращити статичні і динамічні характеристики транспортних засобів. Застосування автономного джерела електричної енергії із функцією накопичення електричної енергії дозволяє в режимах гальмування накопичувати електричну енергію і в подальшому використовувати її для розгону і руху транспортного засобу.Розробка призначена для модернізації автобусного парку з метою впровадження економічного тягового електропривода, який забезпечує зменшення витрат енергії на перевезення пасажирів, зменшення викидів шкідливих для здоров’я людини вихлопних газів і покращення екології.

Основні переваги 

Застосування енергозберігаючої електромеханічної системи приводу транспортного засобу з накопичувачем електричної енергії на міському транспорті буде сприяти покращенню екологічної ситуації в містах, значно покращить якість керування транспортними засобами. Поповнення запасу електричної енергії в нічний час буде сприяти більш рівномірному навантаженню мережі живлення, і як наслідок, зменшенню кількості аварій, обумовлених перенавантаженням міської мережі живлення.

Ступінь готовності. Захист інтелектуальної власності 

Розроблено функціональну схему енергозберігаючої електромеханічної системи приводу транспортного засобу з накопичувачем електричної енергії, конструкцію механічної частини трансмісії, проведено дослідження роботи основних систем на математичних моделях.

Розроблена технологія охороняється патентом України.