Зустріч з представником австрійської компанії «VAMED»

8 квітня 2021 року
До розвитку спеціальності «Біомедична інженерія» і не тільки.

У нашому університеті 8 квітня відбулася зустріч з представником австрійської компанії «VAMED» паном Матіасом Кьолером. Компанія «VAMED» протягом більше трьох десятиліть реалізувала по всьому світу більше 960 проектів в галузі охорони здоров’я в 95 країнах і надає спеціалізовані послуги для лікарень та інших медичних установ.

У зустрічі взяли участь: ректор університету Геннадій Оборський, директор Українсько-німецького навчально-наукового інституту Володимир Семенюк, директор інституту медичної інженерії Ігор Прокопович, завідувач кафедри біомедичної інженерії Наталя Тітова і доцент кафедри підйомно-транспортного та робототехнічного обладнання Матіас Шмітт.

В ході зустрічі були обговорені актуальні питання інженерної підтримки медичних установ, починаючи з етапу проектування і будівництва, з оснащенням лікарень медичною апаратурою, з подальшим її технічним обслуговуванням і ремонтом.

Крім того піднімалися питання по цілому комплексу інженерних задач пов'язаних з життєзабезпеченням медичних установ таких як безперебійне енергопостачання, вентиляційні системи і стерилізація, водопідготовка, ліфти і підйомники, IT-технології, програмне забезпечення сучасного обладнання та телемедицина.

За результатами зустрічі створено робочу групу, яка більш детально розгляне обговорювані питання і розробить пропозиції зі створення навчально-наукового і виробничого кластера в який увійдуть компанія «VAMED», наш університет та університети Австрії і Німеччини з метою спільної підготовки інженерних кадрів широкого спектру для медичних установ , створення центру технічної підтримки лікарень і клінік по сервісному обслуговуванню медичного обладнання та навчання персоналу, а також для розробки нових сучасних медичних приладів та IT-технологій для потреб охорони здоров'я.