Переможець освітньої стипендіальної програми CIG R&D LAB

30 червня 2018
Переможцем фіналу освітньої стипендіальної програми CIG R&D LAB 2017-2018, що проводиться Chernovetskyi Investment Group та Одеським національним політехнічним університетом, став проект «Інверторний стабілізатор напруги», який отримає 500 000 гривень у подальший розвиток проекту.

Автор проекту студент Одеської Політехніки Михайло Хімченко разом зі своїм батьком Юрієм Хімченко та науковим керівником, викладачем університету Ігорем Бліновим презентували на розгляд експертної комісії та глядачів готовий до запуску в серійне виробництво пристрій. Розробка вирішує проблему перепадів електричної напруги та нестабільного електроживлення і створена, в першу чергу, для захисту газових котлів. Пристрій став результатом роботи стипендіата протягом 10 місяців участі у програмі.

За підрахунками авторів проекту кількість газових котлів з електричним керуванням у будинках українців становить близько 7,5 мільйонів. А проблема захисту цього чутливого до перепадів напруги обладнання стоїть доволі гостро. Автори пропонують вітчизняному ринку пристрій за доступною ціною (приблизно 4 тис. грн.), який за своїми технічними характеристиками і якістю не поступається високовартісним європейським аналогам.

У битві за інвестиції змагалися чотири команди-стипендіати Інституту комп'ютерних систем Одеського національного політехнічного університету. У жовтні 2017 року всі вони стали переможцями відбіркового етапу CIG R&D LAB і вибороли річну стипендію. Протягом 10 місяців команди працювали над своїми проектами, отримуючи фінансову та менторську підтримку від Chernovetskyi Investment Group. Серед фіналістів були цікаві й актуальні проекти: електронний деканат, система дистанційного керування і диспетчеризації електронних замків, а також наукоємний проект технології Eye Tracking для медичних досліджень.

«Участь у програмі стала для нас важливою мотивацією. Завдяки фінансовій  підтримці CIG ми змогли зробити пристрій, адже він потребував значних витрат. За допомогою експертів ми відкрили для себе світ інвестицій і бізнесу. Найважливіше, ми зрозуміли і відчули, що можемо отримати підтримку. Студентам такі програми дуже потрібні, бо для реалізації ідей університет не завжди може надати необхідну фінансову й експертну допомогу. Під час роботи над проектом нам дуже сильно довелося прокачати навички тайм-менеджменту, щоб поєднувати навчання в університеті й розробку пристрою, довелося виховувати в собі цілеспрямованість», — розповідає переможець програми, студент 3 курсу Михайло Хімченко.

«Наша мета, щоб студенти, які працюють в IT сфері створювали власні продукти, власні бізнеси, розвивали економіку країни. Наша програма не просто щомісячна стипендія без жодних вимог до студентів, а комплексний підхід: фінансова мотивація на розвиток проекту, заохочення спільної роботи з науковими керівниками всередині освітнього наукового процесу, менторська підтримка від наших експертів. Все це важливо для того, щоб проект відбувся. Ми дійсно побачили зацікавленість студентів Одеської Політехніки, і результати програми говорять про те, що наші зусилля були не марними. Сподіваємося, учасників програми наступного року буде значно більше», — підкреслив експерт CIG, ментор програми Євген Нетреба.

«Ми намагалися зробити так, щоб учасники програми відчули смак бізнесу, щоб зрозуміли, як усе працює в реальному житті, як мислять засновники компаній, як правильно структурувати власний бізнес. Певною мірою нам це вдалося. Учасники програми за 10 місяців дуже виросли. Від ідей і усвідомлення певного вектора розвитку вони прийшли до готового продукту. Півмільйона гривень інвестицій проекту «Інверторний стабілізатор» були потрібні як нікому іншому, адже вони вже мають готовий продукт, який можна запропонувати  ринку. Ми спілкуємося з багатьма стартапами по всьому світу і розуміємо реалії: для того, щоб ми відбулися як країна, важливо бути не стільки лідером в окремих сервісах, наприклад IT аутсорсингу, а навпаки, створювати глобальні продукти, які будуть потрібні всьому світу. Наша місія — допомагати молодим спеціалістам створювати проекти завтрашнього дня, змінити їхній світогляд, щоб думали не на 2 роки наперед, а на значно довше. Тоді вони зможуть зробити більше для себе, своєї сім’ї і країни», — переконаний експерт CIG, ментор програми Станіслав Золотухін.

Chernovetskyi Investment Group вже оголосили про прийом заявок на новий сезон — програми CIG R&D LAB 2018-2019 в Одеському національному політехнічному університеті.

Подати заявку на участь у програмі можна за посиланням: https://goo.gl/1AaWBg

Докладніше про програму на сторінці CIG R&D Lab у Facebook https://www.facebook.com/CIG-RD-LAB-854432768058476/

Нагадаємо:

Завдання освітньої стипендіальної програми CIG R&D LAB — створити дієвий механізм мотивації в проведенні наукових та інноваційних розробок студентами, молодими вченими, отриманні навичок комерціалізації ідей і розробок, та напрацювання механізмів реалізації інноваційних проектів. Пілотний проект програми був розрахований на 2017-2018 навчальний рік.

Меморандум між CIG і Одеським національним політехнічним університетом щодо започаткування освітньої стипендіальної програми було підписано в серпні 2017 року.

 

Редактор новин: Удовицька Альона Сергіївна
E-mail: press-centr@opu.ua