Інтерв’ю ректора

28 серпня 2020 року
Розмова з ректором Одеського національного політехнічного університету Геннадієм Олександровичем Оборським напередодні початку 2020-2021 навчального року.

 

Шановний Геннадію Олександровичу, у засобах масової інформації з’явилася інформація щодо реорганізації Одеського національного політехнічного університету. Прохання до Вас більш детальніше пояснити що ж відбувається насправді?

У відповідності до програм оптимізації мережі закладів вищої освіти в Україні, реформування та обмеження фінансування, Кабінет Міністрів України видав розпорядження від 19 серпня 2020 року № 1041-р «Про утворення Державного університету «Одеська політехніка» шляхом реорганізації Одеського національного політехнічного університету та Севастопольського національного технічного університету. Зазначена подія є основою пілотного проекту Офісу Президента України щодо створення потужного осередку науки і освіти Південного регіону України на базі нашого університету.

 

Геннадію Олександровичу, акцентуємо Вашу увагу на тому, що в Розпорядженні Кабінету Міністрів України зазначено про створення  Державного університету «Одеська політехніка». Чи не означає це що університет втрачає статус «національного»?

Відповідно до чинного законодавства, Законів України «Про вищу освіту» та «Про наукову та науково-технічну діяльність», Кабінет Міністрів України надає закладам вищої освіти статус «державний» та «недержавний», лише Президент України надає статус «національний». Нині за дорученням Президента України в рамках пілотного проекту готується ціла низка нормативних документів, а саме: наказ Міністерства освіти і науки України про створення Державного університету «Одеська політехніка», далі Проект Постанови Кабінету Міністрів України та подання в Офіс Президента України щодо присвоєння статусу «національний». Варто наголосити на тому, що впевненість в статусі «національний» є, оскільки відбулася реорганізація двох національних університетів, що є підґрунтям для прийняття позитивного рішення. 

 

Яке ставлення трудового колективу університету до реорганізації?

Конференція трудового колективу відбулася 22 липня 2020 року, на якій 207 делегатів із 300 обраних від трудового колективу університету обговорювали зазначені питання реорганізації Одеського національного політехнічного університету. Крім того, запрошувалися усі співробітники, які на той час знаходилися в місті. Присутні висловлювали свою точку зору в підтримку рішення реорганізації закладу вищої освіти, враховуючи реалії сьогодення.

 

Нині триває робота приймальної комісії, які нововведення очікують на першокурсників?

Усі абітурієнти будуть зараховані в Одеський національний політехнічний університет, переведені у новостворений університет, випуск відбуватиметься з Національного університету «Одеська політехніка». Студенти інших курсів продовжать навчання в університеті. 

 Які преференції надає реорганізація Одеському національному політехнічному університету?
Одеський національний політехнічний університет має загальнодержавне і міжнародне визнання підготовки фахівців найвищої кваліфікації, нещодавно відзначив 100-літній ювілей. Багато регіональних закладів вищої освіти беруть свій початок саме від Одеської політехніки, серед яких: Одеський національний морський університет, Одеська національна академія зв’язку, Одеський державний економічний університет, Одеська державна академія будівництва та архітектури, Одеський державний аграрний університет. Зараз, коли відбувається укрупнення закладів вищої освіти, ми перетворюємось в основний центр об’єднання і готові приєднувати до себе заклади вищої освіти. Ми відчуваємо впевненість у завтрашньому дні і очолюємо пілотний проект об’єднання закладів вищої освіти Південного регіону України!

 

Розмову вела член Національної спілки журналістів України, 
професор кафедри інформаційної діяльності та медіа-комунікацій 
О. В. Шевченко