Лекція від професора з Гарварду / Гарвардський досвід

14 червня 2018 року
11 червня 2018 року до Одеського національного політехнічного університету завітав професор-фізик Леонід Перловський та провів для студентів і викладачів лекцією на тему «Фізика мислення».

Леонід Перловський наразі працює науковим радником і провідним ученим у дослідницькій лабораторії військово-повітряних сил США. Брав участь у створенні компаній, що розробляють технології для біоінформатики, інтернету, передбачення фінансових ринків (його компанія передбачила крах ринків за тиждень до терористичної атаки 11 вересня 2001 р.).  А також керує дослідженнями по створенню систем штучного інтелекту, займається математичними теоріями мислення і створенням складних інтелектуальних систем. Тому політехнікам, а особливо студентам Інституту комп’ютерних систем, такий досвід був особливо цінним.

Протягом 15 років був провідним ученим науково-дослідницької компанії NicholsResearchCorporation, керував дослідженнями зі створення нейронних мереж – комп'ютерних програм, що працюють за принципами людського мозку.

Це стало приводом для плідної дискусії, під час якої викладачі разом із професором обговорили принципи та особливості процесу створення системи штучного інтелекту, а також його впровадження у сфери людської життєдіяльності. Бо на сьогоднішній день технології з кожним днем все активніше використовуються у тих сферах, де все залежить від креативності людей, а саме – від мистецтва. Пан Леонід досліджує спроможність штучного інтелекту створювати хоч і примітивні, але вже самостійні художні роботи. Такі результати є яскравим прикладом і показником стрімкого розвитку технологій та їх технічного потенціалу у майбутньому.

Одеський національній політехнічний університет дякує професору за проведення лекції та чекає його у своїх аудиторіях!