«Історія успіху територіальних громад» – практичні тренінги майбутніх керівників органів виконавчої влади і самоврядування

27 травня 2018 року
15 травня 2018 року студенти напряму підготовки «Публічне управління та адміністрування» (кафедра адміністративного менеджменту та проблем ринку Інституту бізнесу, економіки та інформаційних технологій ОНПУ) взяли участь у прес-турі «Історія успіху громади: що вдалося за два роки» до Тузлівської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) Татарбунарського району, організованого Одеським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Тузлівська територіальна громада Одеської області була створена в 2015 році шляхом об’єднання семи селищ. Протягом останніх років їм вдалось залучити до 10 мільйонів субвенцій з державного бюджету і збільшити власний бюджет приблизно в 8 разів – з 3,3 мільйонів гривень в 2015 році до 26,5 мільйонів в 2017-му. Одною з головних цілей громади до 2020 року є розвиток туристичної індустрії. Громада розташована біля національного природного парку «Тузлівські лимани».

Під час прес-туру студенти ознайомилися з практикою роботи ОТГ Тузли. Голова ОТГ Л.Ю. Корнован-Мойсеєнко презентувала програму стратегічного розвитку громади, ознайомила з цікавими проектами, які їй вдалося реалізувати за два роки. Депутатами різних рівнів та представниками ОТГ Одеської області обговорювалися питання ремонту доріг. Проблема тривіальна, проте практичний досвід для студентів неймовірний! Наші студенти вкотре переконалися, що спеціальність «Публічне управління та адміністрування» − це успішне майбутнє!

Також викладачі та студенти кафедри адміністративного менеджменту та проблем ринку відвідали навчально-виховний комплекс, де провели профорієнтаційний захід для випускників, ознайомилися з особливістю діяльності та потребами дитячого садочка, центра первинної медико-санітарної допомоги, інших соціальних об’єктів місцевої громади.

На території національного природного парку «Тузлівські лимани» мешкає 257 видів птахів. Територія парку перевищує 27 тисяч гектарів і охоплює 13 морських лиманів і 200 метрів акваторії моря. Найбільшу дискусію визвала презентована нова «Програма розвитку зеленого туризму на території громади».

Студенти ОНПУ побували на 0 кілометрі Тузлівських лиманів та відвідали Лебедівську косу, яка вразила своєю красою та привабливістю.

Підбиваючи підсумки прес-туру, радник з питань комунікацій Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Євгенія Генова акцентувала, що запорука успіху розвитку громад в активній позиції керівництва місцевого самоврядування та членів об'єднаної територіальної громади, які визначають спільно з фахівцями Одеського ЦРМС пріоритетні завдання і наполегливо реалізують намічену програму дій.

Дякуємо Одеському центру розвитку місцевого самоврядування та організаторам за даний захід! Відтепер студенти спеціальності «Публічне управління та адміністрування» постійні учасники заходів Одеського ЦРМС!