Вперше в Україні

28 листопада 2019
В Одеському політехнічному проведено атестацію студентів за програмами Міжнародного диплому володіння іспанською мовою

27 і 28 листопада 2019 р. у екзаменаційному центрі "Гранд" Одеського національного політехнічного університету, сертифікованому Фондом досліджень іспанської мови та культури (FIDESCU), група студентів Українсько-іспанського інституту успішно пройшла лінгвістичну атестацію за програмами Diploma Internacional de Español (DIE). 

Диплом DIE є міжнародним сертифікатом ступеня володіння іспанською мовою в розмовній і письмовій формі, визнаним Міністерствами освіти, науки, культури і спорту Іспанії та Італії. Програми атестації DIE розроблені Фондом FIDESCU, Мадрид, спільно з Папським університетом Саламанки і повністю відповідають Загальноєвропейським нормативам навчання і оцінювання мовних компетенцій MCER. 

Міжнародні дипломи і відповідні програми лінгвістичної атестації встановлено на 6-ти рівнях (від А1 – елементарного, до С2 – впевненого). Атестація в центрі "Гранд" проводилася за програмами DIE рівнів А2 (базовий) і В1 (середній), що регламентують усну частину іспиту (тривалість 12 і 16 хв. відповідно) і письмову (1 година 50 хв. і 2 години 10 хв.), що складаються з чотирьох / п'яти завдань кожна. Для усної частини передбачено аудіозапис. Оцінювання результатів проводиться за такими критеріями: розуміння, швидкість усного мовлення, володіння граматикою, лексична база, вимова.

Відповідно до плану підготовки студентів Українсько-іспанського інституту до участі у програмах кредитної мобільності з іспанськими університетами-партнерами в 2020 р. до атестації були допущені студенти 3-го курсу: Таїсія Козарезова (група ЕІД-171), Вікторія Котовець (ЕАІ-175), Поліна Богуславська (ЕІК-171), Поліна Федорова (ЕІК-171), Даніїла Яковлєва (ЕІС-171), Софія Гнатенко (ЕІК-171). За тиждень до атестації всім кандидатам було надано можливість пройти пробне тестування і кваліфікований аналіз своїх компетенцій на обраному рівні.

Як відзначили сертифіковані екзаменатори DIE, доценти кафедри іспанської мови та спеціального перекладу І.Є. Добровольська-Піпіч та О.А. Нестеренко, всі учасники атестації проявили достатні знання і компетенції для отримання диплома DIE відповідного рівня. Остаточне рішення буде прийнято експертами FIDESCU, Мадрид, протягом 30 ... 40 днів за результатами перевірки аудіо-файлів і письмових відповідей кандидатів. 

Чергова атестація всіх бажаючих у центрі "Гранд" за програмами DIE запланована на квітень 2020 р. Умови реєстрації та підготовки до іспитів наведено на сайті Одеського національного політехнічного університету (https://opu.ua/servicecatalog/service/die). 

Українцям від народження притаманні працелюбність та толерантність, іспанцям – динамічність і креативність!

Поєднання цілеспрямованості, якісної освіти та володіння декількома іноземними мовами – гарантія успішної кар'єри у будь-якій країні світу!