Виставка "Вони були першими"

20 вересня 2019 року
18 вересня в музеї історії та науково-технічних досягнень Одеського національного політехнічного університету відкрито виставку «Вони були першими»

Тематична експозиція присвячено 100-річчю першого випуску Одеського політехнічного інституту. Музей презентував архівні матеріали про студентів вишу першого набору (1918) і, відповідно, перших випускників інституту.

Особливу зацікавленість викликає особиста справа студента П.О. Поповиченко, який став першим випускником тоді вже першого технічного інституту на півдні України. Його портрет посідає почесне місце на «Древі знань ОНПУ».

До експозиції відібрано особисті справи студентів-представників громадської організації «Союз студентів-техніків Одеси», які входили до скаладу комісії зі створення Одеського політехнічного інституту.

«У 1918 році багато студентів приїхало до Одеси, утікаючи від революції, що охопила їхні домівки у місті 17-го року. Щоб вони мали змогу продовжити здобувати освіту, було створенно перший технічний інститут. Деякі справи перших студентів не мають логічного кінця, оскільки станом на осінь 1918 року революційні настрої охопили й Одесу. Тому багато молоді змушені були тікати або йти на війну.» - повідомляє директор музею О.О. Шолда.

Серед ексклюзивних матеріалів столітньої давнини відвідувачі можуть віднайти рукописні документи та заяви студентів, які відмінно збереглись і до сьогодні. Ці артефакти тривалий час зберігалися на полицях архівів Одеси, до поки їх не віднайшли минулого року до святкування 100-річчя Одеського національного політехнічного університету.

Тож переглянути ексклюзивні документи і ознайомитися з історією Одеського національного політехнічного університету можуть всі охочі. Виставка відкрита для відвідувачів в аудиторії 404 адміністративного корпусу ОНПУ до 27 вересня 2019 року з 11:00-14:00 (крім п’ятниці, суботи та неділі).