Ядерна освіта

21 липня 2019 року
Одеський національний політехнічний університет є учасником трьох освітніх мереж з ядерної освіти: ENEN, STAR-NET та INSEN.

У термін з 1 по 5 липня 2019 року в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ, м. Відень, Австрія), була проведена технічна нарада мереж з ядерної освіти. Під егідою МАГАТЕ зараз працюють п’ять таких мереж: європейська (ENEN), азіатська (ANENT), африканська (AFRONEST), латино-американська (LANENT) та регіональна мережа (STAR-NET). 

У роботі наради взяли участь 65 представників з 44 країн. Україну та Одеський національний політехнічний університет на нараді представляв завідувач кафедри атомних електростанцій, проф. В.П. Кравченко. Наш університет є учасником трьох освітніх мереж: ENEN, STAR-NET та INSEN (International Nuclear Security Education Network).  

Метою роботи вказаних мереж є поширення інформації про ядерні технології, їх користь для сталого розвитку країн, обмін досвідом в освітніх технологіях та покращення якості навчання за освітніми програмами, які стосуються використання ядерної енергії. 

Одним з основних напрямків взаємодії учасників мереж є обмін методичними матеріалами. На кафедрі атомних електростанцій Одеського національного політехнічного університету зараз втілений до навчального процесу тренажер ядерного реактора ВВЕР-1000, переданий нам МАГАТЕ. Методичні вказівки до цього були розроблені Білоруським державним університетом та викладені на сайті STAR-NET для використання учасниками мережі. На цьому сайті в репозиторії вже розміщено біля сотні важливих документів МАГАТЕ та навчальних матеріалів, які вже використовуються при підготовці студентів-атомників. Мережею STAR-NET було організовано цикл лекцій, прочитаних ведучими спеціалістами МАГАТЕ за актуальными темами ядерної енергетики. В дистанційному слуханні лекцій англійською мовою прийняли участь також студенти 4-го та 5-го курсів спеціальності «Атомна енергетика». В планах використання репозиторію є також втілення у навчальний процес віртуальних лабораторних робіт з ядерно-нейтронної фізики та теорії ядерних реакторів. 

У результаті проведення наради були налагоджені нові корисні зв’язки та окреслені плани подальшого посилення взаємодії в межах роботи освітніх мереж.