Друга міжнародна українсько-турецька літня ядерна школа

17 липня 2019 року
Одеський національний політехнічний університет взяв участь в українсько-турецькiй літнiй ядернiй школi.

З 1 по 7 липня 2019 року у місті Києві проводилась Друга міжнародна українсько-турецька літня ядерна школа при підтримці ДНТЦ ЯРБ згідно з протоколом, підписаним ректорами Одеського національного політехнічного університету та Анкарського університету (Туреччина) в 2017 році. 

Наразі, Туреччина активно працює над вирішенням питання диверсифікації джерела постачання електроенергії та будує свою першу АЕС «Акую». Тому співпраця з українськими фахівцями – пріоритет для фахівців із Туреччини. 

У минулому році Перша міжнародна ядерна школа вiдбулася у місті Одесі на базі кафедри атомних електричних станцій Одеського національного політехнічного університету. Слід зазначити, що турецькі фахівці обрали для співпраці саме кафедру атомних електричних станцій нашого унiверситету не випадково.  

Кафедра атомних електричних станцій Одеського національного політехнічного університету є базовою кафедрою з підготовки кваліфікованих фахівців у сфері атомної енергетики, яка розпочала свою роботу ще в 1964 році. У цьому році кафедра святкуватиме своє 55-річчя. За час своєї дiяльностi кафедра підготувала майже 5 тисяч фахівців. Високий рівень навчання на кафедрі АЕС ОНПУ підтверджується і тим фактом, що її випускники займають керівні посади в атомній галузі України та інших країн. На кафедрі працюють 10 професорів та 4 доценти, які ведуть наукові дослідження з атомної тематики у тісній співпраці з НТЦ НАЕК «Енергоатом» та ДНТЦ ЯРБ.  

Цього року Друга міжнародна українсько-турецька літня ядерна школа вiдбулася в конференц-залі «Парк Отелю Голосієво». На відкритті літньої ядерної школи виступив доцент кафедри атомних електричних станцій Одеського національного політехнічного університету Зотєєв Олег Євгенович з презентацією про діяльність кафедри. Лекції для представників Туреччини читали фахівці ДНТЦ ЯРБ. Крім цього, турецьким фахівцям була надана можливість відвідати Чорнобиль та Рівненську АЕС. Минулого року була проведена екскурсія на ЗАЕС, а саме в Центрі підготовки ремонтного персоналу.

Турецькі фахівці зазначили, що рівень проведення та гостинність української сторони були на високому рівні, враження від проведених екскурсій надзвичайні. Результати такої співпраці високо оцінені наразі та матимуть високу об’єктивну оцінку в майбутньому, однак вже зараз можна зазначити, що проведення заходів у форматі літньої школи є корисним для обох сторін та неодмінно матиме продовження у наступному році.