Фінал освітньо-стипендіальної програми CIG R&D Lab

14 червня 2019 року
30 травня 2019 року в Одеському національному політехнічному університеті відбувся фінал другого сезону освітньо-стипендіальної програми CIG R&D Lab за підтримки Chernovetskyi Investment Group.

Другий рік поспіль успішно діє освітньо-стипендіальна програма CIG R&D Lab, сумісно заснована в 2017 році Chernovetskyi Investment Group та Одеським національним політехнічним університетом з метою реалізації та комерціалізації  студентських наукових розробок, націлених на довгострокову перспективу та сприяння розвитку в Україні екосистеми технологічних стартапів.

До участі в другому сезоні CIG R&D Lab подалися 20 команд-політехніків.  Протягом року учасники готували технологічну та бізнес-складову своїх стартапів. Переможцями відбіркового етапу стали п`ять проектів-учасників. У фіналі студенти представили готові до виходу на ринок продукти. Журі оцінювало їхню новітність, якість технічних рішень, комерційну перспективність та інтелектуальну власність.

Проект «Jarvis» – це віртуальний асистент, який здобув перемогу та гранд для фінансування проекту. Система розробляється як універсальний продукт, саме тому вона підійде для вирішення великої кількості задач з найрізноманітніших сфер. Асистент вже інтегровано в деякі додатки (Telegram та Google Assistant). Підтримується взаємодія як за допомогою голосового управління, так і текстовими запитами. Наприклад, наскільки нам відомо, у портфелі CIG знаходиться платформа для замовлення їжі Eda.ua; уклавши з цим сервісом договір і під'єднавши його до асистента, люди були б в змозі замовити собі щось за допомогою голосової команди, або лише одним повідомленням у месенджері. Web-інтерфейс дасть користувачам можливість підлаштувати усе для особистого використання. Jarvis API дозволить розробникам створювати різноманітні модулі для асистента і отримувати % з їх використання. Jarvis.Home – підрозділ, який відповідає за реалізацію фізичних модулів, компонентів та командного центру під управлінням Jarvis OS. З їх допомогою можна безконтактно керувати пристроями (навіть якщо вони не підтримують smart home), наприклад, старою кавоваркою.

Члени команди: студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Сиром`ятников Нікіта, Яцишин Євген (інститут комп'ютерних систем), Майдан Андрій (українсько-німецький інститут). Науковий керівник – ментор з бізнес-процесів, к.т.н., доцент кафедри системного програмного забезпечення інституту комп'ютерних систем Роговський Вадим Томович.

Проект «Eye-Tracking технологія у медичних дослідженнях» – дослідження рухів очей людини і траєкторії їх переміщення, що дозволяє розкрити структуру взаємовідносин індивіда з середовищем, взаємозв'язок окуломоторікі з центральною нервовою системою, сприяє вивченню механізмів роботи мозку і їх порушення.

Члени команди: студенти інституту комп'ютерних систем Актьоршев Максим (спеціальність «Автоматизація комп’ютерно-інтегрованих технологій»), Котов Дмитро, Гапізов Арслан, Карпенко Сергій, Рянічев Іван, Батенко Євген (спеціальність «Системна інженерія») та Чорі Владислав (аспірант, спеціальність «Інженерія програмного забезпечення»). Науковий керівник – д.т.н., професор кафедри комп'ютеризованих систем управління інституту комп'ютерних систем Павленко Віталій Данилович.

Проект «Thyrol» – це система контролю гормонального фону при захворюваннях щитовидної залози, яка складається із засобу для вимірювання гормонального фону розробленого на базі оксиметричного датчика, а також із клієнт-серверного додатку для передачі отриманих із засобу даних лікарю, для можливості спостереження за станом здоров`я пацієнта.

Члени команди: студенти інституту комп'ютерних систем спеціальності «Комп`ютерна інженерія» Бендас Сергій, Самойленко Михайло, Бакуров Денис. Науковий керівник – Кравцов Віктор Олексійович.

Проект «Система підвищення безпеки БПЛА» – мета проекту полягає у адаптації технології «Радар на кристалі», представленої компанією Texas Instruments для підвищення безпеки польоту безпілотних літальних апаратів, що використовуються для виконання повсякденних задач.

Члени команди: Балихін Олег (інститут комп'ютерних систем, спеціальність «Комп'ютеризовані системи управління та автоматика»), Майдан Андрій (українсько-німецький інститут, спеціальність «Інженерія програмного забезпечення»). Науковий керівник – ст. викладач кафедри комп'ютеризованих систем управління інституту комп'ютерних систем Блінов Ігор Павлович.

Проект «Математична модель гоночного автомобіля» – основною метою якого є побудова повної математичної моделі руху гоночного боліду. Для цієї цілі використовується болід класу «Формула Студент» для отримання практичних даних.  Таким чином, кожний елемент боліду буде описаний математичними функціями, які будуть підтвердженні практично.

Члени команди: асистент кафедри динаміки, міцності машин та опору матеріалів інституту машинобудування Хамрай Вадим, студент інституту машинобудування Ніколаєв Дмитро (спеціальність «Автоспортивний інжиніринг»).

Вітаємо переможців та усіх учасників програми! Сподіваємося, що їхні інноваційні ідеї будуть і в подальшому втілюватись у життя.