Проект «Eurobus»

31 травня 2019 року
Одеський національний політехнічний університет взяв участь в проекті «Eurobus».

19 і 20 травня 2019 року в Одесі та багатьох інших містах України організовано відбулися масові заходи, присвячені «Дню Європи».

Проект «Eurobus», метою якого є поширення інформації про асоціацію України та ЄС, про можливості, що відкриваються для молоді, бізнесу, громадянського суспільства і всього населення нашої країни завдяки цій Угоді, було презентовано 20 травня від 14.00 до 22.00 на Приморському бульварі, біля пам'ятника Дюку і Потьомкінських сходів.

Лекційний розділ проекту і основну презентацію «Європейські можливості для молоді» забезпечували співробітники міжнародного відділу Одеського національного політехнічного університету Е. Хумарова і К. Мироненко.

Активну участь в презентації цього розділу взяли співробітники деканату Українсько-іспанського інституту І. Лебеденко і А. Галзман, студенти Оксана Лазаренко, Ігор Марковський, Дмитро Ігнатов, які надали зацікавленим школярам, ​​абітурієнтам та їх батькам, студентам інших навчальних закладів і гостям Одеси повну інформацію про програму академічної мобільності Еразмус +, реалізовану нашим університетом з 2014 року.

Завдяки довгостроковим договорам про співпрацю Одеського національного політехнічного університету з 8 державними і приватними університетами, культурними центрами, виробничими та туристичними фірмами в Іспанії, Португалії, Колумбії, а також програмою Євросоюзу Еразмус+ за 6-ти річний період в університеті був створений єдиний в Україні Українсько-іспанський інститут, відкрита кафедра іспанської мови та спеціального перекладу, а також сертифікований в Іспанії екзаменаційний центр «Гранд», що забезпечує проведення іспитів з іспанської мови на рівнях від А1 до С2.

47 студентів і аспірантів Одеського національного політехнічного університету успішно пройшли безкоштовне семестрове навчання в університетах-партнерах Валенсії, Кадіса, Країни Басків, Мінхо. 14 викладачів і співробітників ОНПУ пройшли навчально-методичні та наукові стажування, ознайомилися з організацією наукових досліджень у найбільших технічних університетах Іспанії. Надані Євросоюзом гранти за цією програмою на стипендії і трансфер студентів, викладачів і співробітників ОНПУ перевищують 260 тис. євро.