Делегація румунського університету «Штефан Чел Маре» в Одеському національному політехнічному університеті

18 квітня 2019 року
15 квітня 2019 року Одеський національний політехнічний університет відвідала делегація румунського університету «Штефан Чел Маре» м. Сучава у складі ректора, проф. Валентина Попа та проректора, проф. Штефана Пуріча.

У зустрічі з боку Одеського національного політехнічного університету взяли участь ректор, д. т. н., проф. Оборський Г.О., проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, к. т. н., доц. Шобік В.С., проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, д. т. н., проф. Нестеренко С.А., начальник маркетингового центру Лебідь В.В.

У результаті відмічено широке коло співробітництва, насамперед було обговорено питання щодо співпраці в межах Європейських грантових програм транскордонного співробітництва та спільної участі в проектах Горизонт 2020 та Еразмус+. Також було оговорено співробітництво в галузі науки. Ректор нашого університету Оборський Г.О. передав делегатам презентацію основних розробок науковців Одеського національного політехнічного університету, підготовлену  Центром трансферу технологій Одеського національного політехнічного університету.     

Після зустрічі делегація відвідала Центр енергоефективних технологій (ЦЕЕТ) Одеського національного політехнічного університету, в якому гості змогли ознайомитись з напрацюванням нашого університету в проекті створення смарт-технологій. Керівник ЦЕЕТ, завідувач кафедри теплових електричних станцій та енегозберігаючих технологій інституту енергетики і комп`ютерно-інтегрованих систем управління Одеського національного політехнічного університету, к. т. н., проф. Климчук О.А. продемонстрував роботу кліматичних систем, які враховують як зовнішні, так і внутрішні впливові чинники і є абсолютно автономними в плані керування (без втручання в процес керування людини). Діючі пілотні елементи смарт-хауса, що працюють в Центрі енергоефективних технологій, повинні стати вагомим внеском в заявку Одеського національного політехнічного університету в межах проекту Горизонт 2020.