Делегація школярів з Енергодару в ОНПУ

29 березня 2019 року
В Одеському національному політехнічному університеті 20 березня 2019 року перебувала делегація школярів з Енергодару – міста-супутника найпотужнішої в Європі Запорізької атомної електростанції.

Делегацію зустрічали викладачі кафедри атомних електростанцій інституту енергетики і комп`ютерно-інтегрованих систем управління Одеського національного політехнічного університету. Делегацію очолював представник Навчально-тренувального центру ЗАЕС Шепель О.М.

Була проведена профорієнтаційна робота з майбутніми абітурієнтами. Делегація відвідала приміщення Одеського відділення Науково-технічного центру НАЕК «Енергоатом», який знаходиться на орендованій в ОНПУ площі. Це можливі місця роботи для випускників спеціальності «Атомна енергетика». Також була проведена екскурсія територією ОНПУ для школярів, які дізналися про славну історію нашого університету та його структуру.

Основна увага звичайно була приділена кафедрам атомних електростанцій та технології води та палива інституту енергетики і комп`ютерно-інтегрованих систем управління ОНПУ. Завідувач кафедри АЕС проф. Кравченко В.П. розповів про важливість спеціальності «Атомна енергетика» для забезпечення енергетичної незалежності України. Учнів провели по навчальним лабораторіям «Атомної та ядерної фізики», «Матеріалів ядерної техніки», «Дозиметрії та захисту від іонізуючого випромінювання» та «Водно-хімічних режимів АЕС». Перед учнями виступив найдосвідченіший проф. Кіров В.С., який працював на кафедрі АЕС з дня її заснування. Він виразив впевненість у вірності свого вибору професії. Далі перед делегацією виступили студенти Щедрова Наталя та Троцюк Сегій, які розповіли про студентське життя в ОНПУ, можливості займатися художньою самодіяльністю, спортом і про участь у науковій роботі, виступи на наукових семінарах та конференціях. Учням були роздані проспекти про кафедру АЕС, ОНПУ та буклети з відгуками випускників, які займають провідні місця в ядерній галузі України.

Наприкінці перебування в Одесі для учнів доцент кафедри АЕС Зотєєва О.Є. провела екскурсію містом. Проведення таких заходів має відновити інтерес школярів до інженерних спеціальностей саме в Одеському Політесі.