Круглий стіл з Пекінським університетом

21 березня 2019 року
18 березня 2019 року в Києві відбувся круглий стіл «Потенціал співробітництва з китайськими освітніми установами та державними компаніями в галузі атомної енергетики, питання підготовки професійних кадрів», на якому був присутній завідувач кафедри атомних електростанцій інституту енергетики і комп'ютерно-інтегрованих систем управління Одеського національного політехнічного університету професор Кравченко В.П.

Від організаторів – Асоціації «Silk Link» –  виступив Генеральний директор Танасійчук В.І. З привітальним словом виступив Заступник міністра освіти і науки України Греба Р.В. та директор Департаменту ядерної енергетики Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Коріков О.М.   З доповіддю про стан ядерної енергетики України виступив заступник директора з кадрів та соціальних питань ДП «НАЕК «Енергоатом» Янішевський В.К. Представник Університету Цінхуа представив освітню магістерську програму з «Nuclear engineering and Management». У цьому університеті навчається 47760 студентів, більш 3500 іноземних студентів з 128 країн. Університет входить до 50 найкращих університетів світу. Про китайську ядерну енергетику доповів представник CNNC (China national nuclear company).

Були представленні українські виші, які забезпечують підготовку фахівців для ядерної енергетики України: НТУ «КПІ» ім. І. Сікорського (декан теплоенергетичного інституту професор Письменний Є.М.), ОНПУ (завідувач кафедри атомних електростанцій професор Кравченко В.П.), НУ «Львівська політехніка» (проректор професор Матвійко О.М.).  

Було запропоновано сумісне навчання студентів, отримання подвійних дипломів та проведення наукової роботи. Професор Кравченко В.П. запропонував сумісне виконання проекту ядерної енергетичної установки малої потужності (SMR). Ця концепція зараз дуже популярна у світі і може бути успішно використана в Україні та Китаї.