В ОНПУ створена кафедра іспанської мови та спеціального перекладу

8 березня 2019
Відповідно до наказу ректора ОНПУ проф. Оборського Г.О. на підставі рішення Вченої ради з 1 березня 2019 року в складі Українсько-іспанського інституту створена кафедра іспанської мови та спеціального перекладу (ІМСП).

Очолити кафедру ІМСП доручено доценту, кандидату педагогічних наук І.Є. Добровольській-Пипич. До складу кафедри також увійшли доценти, кандидати наук В.В. Шишков і О.А. Нестеренко, старший викладач Г.Н. Сосницька, асистенти Ю.В. Жук і Ю.О. Столярова, які мають великий досвід навчальної та методичної роботи зі студентами Українсько-іспанського навчального центру (з січня 2017 р. Українсько-іспанський навчально-науковий інститут).

Слід зазначити, що створенню кафедри ІМСП передував шестирічний період напруженої підготовчої роботи всіх співробітників Українсько-іспанського інституту з розробки унікального, що не має аналогів в Україні, навчально-методичного комплексу для забезпечення процесу навчання студентів бакалаврської і магістерської підготовки професійно-орієнтовній іспанській мові.

Новизна і складність розв'язуваної задачі обумовлена ​​не тільки широким спектром спеціальностей та освітніх програм, акредитованих у будь-якому сучасному технічному університеті, а й тим, що процес навчання для більшості студентів необхідно починати з "нуля" і забезпечити за 6 семестрів при аудиторному навантаженні 6 год./тиждень досягнення студентами рівня володіння мовою В1-В2, достатнього для вбудованого семестрового навчання в університетах Іспанії, партнерах ОНПУ за програмами кредитної мобільності.

На сьогоднішній день, завдяки активній допомозі партнерів з Політехнічного університету Валенсії, Університету Країни басків і Університету Кадіса, кафедра повністю забезпечила навчальний процес навчальними програмами, авторськими посібниками, аудіо-, відео- матеріалами, а також унікальною бібліотекою автентичної літературою з найбільш популярних серед абітурієнтів ОНПУ освітніх програмам технічних, економічних і гуманітарних спеціальностей.

Починаючи з 2016 р. кафедра регулярно завершує навчальний рік проведенням міжнародної літньої школи "Іспанська мова для професіоналів" на території студентського оздоровчого комплексу "Чайка" під керівництвом доцентів Університету Країни басків, докторів Іньякі Моро і Нереі Мадарьяга. Протягом 7-10 днів у літній школі відбувається навчання 25-35 студентів ОНПУ та одеських школярів старших класів – майбутніх абітурієнтів.

З листопада 2018 року на кафедрі проходить 10-місячне педагогічне стажування магістр Університету Кадіса Альваро Маркес Гонсалес, який активно бере участь у процесі активації мовних компетенцій у типових ситуаціях мовного спілкування на практичних заняттях зі студентами всіх курсів Українсько-іспанського інституту.

Навчально-методичний центр "Гранд" ОНПУ, акредитований у березні 2018 р. в якості екзаменаційного центру Фондом досліджень і розвитку іспанської культури FIDESCU, Мадрид, анонсував на квітень 2019 р. набір охочих пройти підготовку і скласти іспит для отримання Міжнародного диплома володіння іспанською мовою DIE (Diploma Internacional de Español) шести рівнів від А1 до С2, що відповідають нормативним компетенціям володіння іноземними мовами (європейським MCERL і американським ACTFL).

Іспити уповноважені приймати кандидати наук, викладачі кафедри ІЯСП, які пройшли навчання та акредитацію FIDESCUяк екзаменаторів за програмами DIE.

 

Деканат УІІ вітає викладачів наймолодшою ​​кафедри ОНПУ з Днем народження і Днем 8-го Березня!

Бажаємо здоров'я, успіхів, відмінних студентів, попутних вітрів і благополучного плавання в океані іспанської мови!

Редактор новин: Удовицька Альона Сергіївна
E-mail: press-centr@opu.ua