Делегація представників освіти та атомної промисловості

31 січня 2019 року
У день соборності України 22 січня 2019 року у трьох найбільших середніх школах міста Бердянськ за сприянням міського відділу освіти відбулися профорієнтаційні бесіди про атомну енергетику, які провів із учнями Завідувач кафедри атомних електростанцій професор Кравченко В.П.

Завідувач кафедри атомних електростанцій Одеського національного політехнічного  університету професор Кравченко В.П. розповів старшокласникам про стан атомної енергетики в Україні, її роль у суспільстві та можливості здобути відповідну професію. Одеська політехніка, яка в минулому році відсвяткувала 100-річчя з дня заснування,  була першим закладом вищої освіти в Україні, де почалася підготовка спеціалістів для атомної енергетики. За час з 1964 року кафедра АЕС ОНПУ випустила більш за 3500 фахівців. Про рівень підготовки свідчить той факт, що серед випускників кафедри: керівники реакторних та турбінних цехів, головні інженери та генеральні директори атомних електростанцій, президент  Національної атомної енергогенеруючої компанії (НАЕК), Міністр енергетики України.

Державою для спеціальності «Атомна енергетика» виділяється 90 бюджетних місць. Студенти, що навчаються за цією дуже важливою спеціальністю, отримують стипендію на 40% більшу, ніж інші. Енергетична галузь зацікавлена в ефективній роботі кафедри АЕС ОНПУ та багато робить для покращення її матеріально-технічного стану. 

Заступник начальника управління кадрів найбільшої в Європі атомної електростанції, Запорізької АЕС, Мішин П.О. докладно розповів учням про взаємодію НАЕК з ОНПУ та можливості, які надаються студентам: кращі студенти отримують галузеву стипендію; щорічно проводяться літні ядерні школи, де молоді дослідники розповідають про свої досягнення; зі студентами укладається тристоронній договір, за яким при відповідній успішності студенту після отримання диплому надається місце працевлаштування. Молоді спеціалісти на АЕС користуються всіма законними пільгами. Надається кредит для отримання житла.

Виступ делегації з представників освіти та промисловості справив позитивне враження на слухачів, які були зацікавлені бесідою та задавали багато питань. Керівництву шкіл були передані книжки про атомну енергетику. Учні отримали буклети про ОНПУ, кафедру АЕС та відгуки кращих випускників про свій рідний університет та кафедру.