День української мови та писемності в ОНПУ

9 листопада 2018
До відзначення Дня української мови та писемності кафедра інформаційної діяльності та медіа-комунікацій Одеського національного політехнічного університету представила свої інформаційні продукти, відзнявши відеоролики.

9 листопада щороку в Україні відзначають День української мови та писемності.

Мова — найважливіший засіб спілкування між людьми, яка безпосередньо пов'язана з мисленням. Не може бути мислення без мови і мови без мислення. Мова і мислення мають глибоко суспільний характер — не лише за своєю природою, а й за своєю функцією в суспільстві. За допомогою мислення люди пізнають світ, об'єктивні закони природи й суспільства. Пізнавальна діяльність людини, її мислення можливі лише на базі мовного матеріалу, слів і речень. Кожний момент діяльності обумовлюється думкою і її носієм - мовою. Тільки завдяки мові все здобуте попередніми поколіннями не гине марно, а служить фундаментом для подальшого розвитку людства.

Становлення народу тісно пов'язане з формуванням його мови. Усі сторони суспільного життя, процеси пізнавальної і творчої діяльності людини, кожні моменти свідомості супроводжуються мовою.

Сучасна українська мова є багатовіковим надбанням українського народу. Вона створена зусиллями багатьох поколінь.  Тому сміливо можемо сказати, що мова — це душа народу. Любов до рідної мови, любов до рідної Батьківщини — невіддільні поняття. Вони споконвіку живуть у людських серцях і притаманні тим, хто шанує історію й культуру власного народу. Дійсно, не було жодного видатного письменника, який би не висловив любові до рідної мови, а також своєї тривоги за її долю. Дійсно, не було жодного поета, який би не покладав на рідну мову найсвітліших надій. Так склалося тому, що кожен митець бачив долю свого народу в майбутньому невіддільною від долі української мови.

Перегляд відеороликів доступний за посиланнями:

 https://www.youtube.com/watch?v=ntbUDLJpRhY&t=8s

https://www.youtube.com/watch?v=Oy9PA3JK54o&t=9s

Редактор новин: Удовицька Альона Сергіївна
E-mail: press-centr@opu.ua