XXIII Міжнародна науково-практична конференція

5 жовтня 2018
До сторіччя Одеського національного політехнічного університету та на відзначення сторіччя Національної академії наук України 4 - 5 жовтня 2018 року в Палаці культури студентів ОНПУ відбулася XXIII Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми і перспективи інноваційного розвитку економіки в контексті інтеграції України в європейський науково-інноваційний простір».

Щорічна конференція проводиться вже 23-й рік  поспіль для учасників із 17 країн, реалізовується в межах програми Німецького уряду ТРАНСФОРМ за підтримки Національного контактного пункту Польщі, Європейського Союзу за програмою «Вдосконалення стратегій, політики та регулювання інновацій в Україні».

Метою заходу є обговорення проблем і перспектив інноваційного розвитку економіки України та її регіонів як стратегічних пріоритетів держави, забезпечення технологічного розвитку на основі випереджаючого зростання високотехнологічних галузей промисловості, дослідження аспектів взаємодії влади, науки та бізнесу як факторів стійкого економічного зростання в контексті інтеграції України в Європейський науково-інноваційний простір.

Організаторами цьогорічної Міжнародної конференції стали: Національна академія наук України, Міністерство освіти і науки України, Наукова рада з наукознавства Міжнародної асоціації академій наук, Державна установа «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України», Центр інновацій та технологічного розвитку, міжнародний проект «Академія сучасного політика», Одеський національний політехнічний університет, Український союз промисловців і підприємців, громадська організація «Агенція європейських інновацій».

Конференцію було  розпочато з урочистого привітання проректора  з науково-педагогічної та виховної роботи ОНПУ доктора технічних наук, професора С.А. Нестеренка. До привітального слова долучилися також модератори пленарного засідання, зокрема співголови науково-організаційного комітету, директор Інституту бізнесу, економіки та інформаційних технологій ОНПУ, доктор економічних наук, професор С.В. Філіпова  та заступник директора ДУ «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України», доктор економічних наук, професор, В.П. Соловйов, який нагородив дипломами керівників та спеціалістів міністерств і відомств, національних академій наук, місцевих державних адміністрацій, наукових установ, закладів вищої освіти, інноваційних підприємств України.

Важливо відзначити, що учасники конференції мали змогу виступити зі своїми доповідями та презентаціями онлайн, зокрема, науковець Державного Інституту аграрної техніки та біоенергії Університету Хогенхайму (Німеччина) Є.В. Морозова, директор та завідувач Інституту економіки ім. Паата Гугушвілі Тбіліського державного університету  Р.Б. Абесадзе і В.Ш. Бурдулі.

Доповіді, виголошені на конференції, спричинили дискусії , в процесі яких доповідачі не лише відповідали на запитання студентів, але й отримували корисні поради щодо подальших наукових досліджень. Учасники надали конструктивні пропозиції щодо вдосконалення механізмів ефективного нарощування науково-інноваційного потенціалу, рекомендації щодо інноваційного та технологічного розвитку України.

Редактор новин: Удовицька Альона Сергіївна
E-mail: press-centr@opu.ua