«ГОРИЗОНТ – 2020» В ОДЕСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ПОЛІТЕХНІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

8 жовтня 2018
В Одеському національному політехнічному університеті 5 жовтня 2018 року відбулася інформативна і дуже корисна підприємцям та фахівцям, які хочуть втілити свої ідеї в реальність, конференція «Горизонт 2020»

«Горизонт 2020» – це найбільша Рамкова програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій із загальним бюджетом близько 80 мільярдів євро, розрахована на 2014 – 2020 роки.

У 2015 році Україна стала асоційованим членом Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020». Таке членство надало українським учасникам рівноправний статус з їхніми європейськими партнерами, а також відкрило можливості впливу на формування змісту Програми.

Програма сконцентрована на досягненні трьох головних завдань:

  • зробити Європу привабливим місцем для першокласних науковців;
  • сприяти розвитку інноваційності та конкурентноспроможності європейської промисловості й бізнесу;
  • за допомогою науки вирішувати найбільш гострі питання сучасного європейського суспільства.

Цьогорiчний захiд зібрав фахівців із різних куточків країни та  отримав чимало  прихильникiв. Організаторами цьогорічної конференції стали Національний університет «Львівська політехніка», Національний технічний університет України «Київський політехнічний  інститут імені Ігоря Сікорського», Одеський національний університет імені І.І. Мечникова,  ГО Агенція Європейських Інновацій та ІПРЕЕД НАН  України.

Основними тематичними напрямками дискусії стали особливості підготовки і подача проектів для науковців, бізнесу у рiзних сферах громадських  і державних структур.

У межах програми «Горизонт 2020» також передбачено окремий інструмент підтримки малих та середніх підприємств, які мають значний інноваційний потенціал та достатню динамічність для здійснення революційних технологічних проривів і виведення на ринок інноваційних послуг.

Участь України у наукових та інноваційних програмах і проектах ЄС дозволяє українським вченим проводити фундаментальні дослідження в найбільших науково-дослідних центрах, виконувати широкий спектр новаторських, прикладних робіт, дає можливість залучати високотехнологічні галузі промисловості України до реалізації проектів і отримувати додаткові замовлення на створення високотехнологічної продукції п'ятого-шостого укладу, що також сприяє розвитку промисловості України.

Редактор новин: Удовицька Альона Сергіївна
E-mail: press-centr@opu.ua