В ОНПУ відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція «Безпека та ефективність атомної енергетики»

9 вересня 2018 року
Протягом трьох днів (з 04.09.2018 по 06.09.2018) у конференц-залі Одеського національного політехнічного університету відбувалася VI Міжнародна науково-практична конференція «Безпека та ефективність атомної енергетики», яка була присвячена 100-річчю із дня заснування ОНПУ.

У роботі конференції взяли участь близько 160 учасників: представники з 18 організацій (у тому числі – громадських), закладів та установ у сфері використання ядерної енергії; 6-ти провідних наукових установ Національної академії наук України (зокрема, Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут»); викладачі, аспіранти та студенти 3-х вітчизняних національних університетів – Одеського національного політехнічного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та Національного університету «Львівська політехніка». В роботі конференції прийняли участь представники:

– 6-ти країн (Франції, Німеччини, Чеської республіки, Швеції, Норвегії, Туреччини);

– 3-х міжнародних організацій у сфері атомної енергетики (зокрема, Всесвітньої асоціації операторів АЕС).  

Основні завдання конференції – обговорення стратегічних напрямків розвитку атомно-енергетичного комплексу України, перспективних шляхів вдосконалення ядерних технологій, підвищення ядерної та радіаційної безпеки, організації та планування ремонтного обслуговування та контролю роботи енергоблоків, вдосконалення розвитку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації персоналу підприємств ядерної енергетики України.

Програмою конференції передбачено проведення одного пленарного та чотирьох тематичних секційних засідань з актуальних різноманітних питань безпеки, ефективності та подальшого розвитку атомної енергетики, на яких було заслухано та обговорено 46 доповідей, а також розглянуті 62 стендові доповіді. Представництво ОНПУ було відмічено наявністю 20 наукових доповідей.

Відкрив конференцію ректор ОНПУ проф. Оборський Г.О., який підкреслив значення ядерної енергетики в сучасній Україні. На пленарному засіданні виступив з доповіддю завідувач кафедри атомних електростанцій проф. Кравченко В.П. про вклад кафедри атомних електростанцій, кафедри технології води та палива та кафедри комп’ютерних технологій автоматизації у підготовку фахівців для атомної галузі країни.

На прийомі, який був організований керівництвом Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» після першого дня конференції, було проведено нагородження директора Інституту енергетики і комп'ютерно-інтегрованих систем управління ОНПУ проф. Мазуренка А.С. та 27 викладачів вказаних трьох кафедр ІЕКСУ, які внесли великий вклад у підготовку майбутніх атомників.

З нагоди 100-річчя із заснування ОНПУ керівники Науково-виробничого підприємства «Атом комплекс прилад» Казиміров Олександр Сергійович та Казимірова Галина Пилипівна подарували кафедрі атомних електростанцій спектрометр енергій гамма-випромінювання сцинтиляційний СЕГ-001 «АКП-С»-40. Цей сучасний прилад суттєво покращить лабораторну базу кафедри і буде використаний у навчальній та науковій роботі.