Ректор Валенсійського політехнічного – Почесний доктор ОНПУ

17 вересня 2018
17 вересня 2018 року у переддень святкування 100-річчя Одеського національного політехнічного університету в конференц-залі Палацу Культури «Політехнічній» відбулася урочиста церемонія присвоєння звання Почесного доктора ОНПУ ректору Валенсійського політехнічного університету (UPV), доктору Франциско Хосе Мора Мас. На засіданні Вченої ради ректор ОНПУ проф. Геннадій Олександрович Оборський вручив колезі з Іспанії диплом Почесного доктора, а також докторську мантію.

Вище почесне звання університету – Doctor Honoris Causa присвоюється рішенням Вченої ради ОНПУ вченим, політикам, громадським, державним та релігійним діячам України та інших країн на підставі значних заслуг претендента в області науки і техніки, освіти і культури.

Традиція присудження звання Почесного доктора в світовій академічній спільноті відома давно і символізує визнання навчальним закладом почесність присутності даної особи в рядах свого викладацького складу.

У відповідному виступі доктор Ф.Х. Мора Мас подякував Вченій раді ОНПУ за високу оцінку своїх заслуг і зазначив, що присвоєння йому звання Почесного доктора одного з кращих технічних університетів України є знаковим для подальшої співпраці між UPV і ОНПУ, у результаті чого в 2016 р. в ОНПУ створено єдиний в країні Українсько-іспанський навчально-науковий інститут, який успішно розвивається.

У зв'язку з ювілеєм ОНПУ доктор Ф.Х. Мора Мас вручив пам'ятний знак колективу викладачів і співробітників університету у вигляді багатогранної панелі з червоного дерева і оргскла з гравіюванням «Universitat Politécnica de Valéncia і від його імені ректор Francisco José Mora Mas Одеському національному політехнічному університету у зв'язку зі святкуванням столітнього ювілею. Вересень, 2018».

В цей же день делегацію Валенсійського політехнічного університету на чолі з його ректором тепло прийняв віце-мер м. Одеси Павло Вугельман. На зустріч із професорами з Іспанії були запрошені директора одеських ліцеїв і гімназій з поглибленим навчанням школярів іноземним мовам. Присутні висловили одностайну підтримку намірам мерій Валенсії і Одеси відновити багаторічні культурні та економічні зв'язки між містами-партнерами, доповнивши їх співпрацею в освітній сфері.

Редактор новин: Удовицька Альона Сергіївна
E-mail: press-centr@opu.ua