ДО СТОРІЧЧЯ ОНПУ: вшанування пам’яті політехніків

18 вересня 2018
У межах проведення урочистих заходів до Дня святкування сторіччя Одеського національного політехнічного університету відбулася церемонія покладання квітів до обелісків засновників ОНПУ та до пам`ятного Знаку загиблим політехнікам у Другій світовій війні.

18 вересня 2018 року біля адміністративного корпусу студенти, професорсько-викладацький склад та трудовий колектив нашого університету вшанували пам`ять засновників ОНПУ і загиблих випускників-політехніків у Другій світовій війні.   

Пам’ять формує національну духовну свідомість. А вшанування та збереження її має надзвичайне значення у формуванні свідомості молодої людини, яка є фундаментом для майбутнього українського народу. Тому у цей святковий і відповідальний момент зібралися всі небайдужі до нашої вже столітньої пам’яті, а отже й до долі людей, які стояли у витоків створення нашого вишу, розвитку науки та освіти в Південному регіоні, Україні та світі загалом.

Покладання квітів розпочалося з маршу студентів військової кафедри ОНПУ під супроводом ансамблю духових інструментів Палацу культури студентів ОНПУ. Згодом директор Палацу культури студентів ОНПУ Йосип Юхимович Гольдштейн оголосив захід відкритим.

Із вітальним словом до всіх звернувся ректор Одеського національного політехнічного університету Геннадій Олександрович Оборський. Зробивши короткий історичний екскурс у час заснування ОНПУ, згадав імена засновників: «Серед блискучої плеяди викладачів молодої Політехніки неможливо оминути імена таких відомих учених, як лауреата Нобелівської премії академіка Тамма Ігора Євгеновича, академіків Манльдештама, Папалексі, Амеліна, Аганіна, професорів Кузнєцова, Заврієва, Кларка, Тимченка та інших».

Такі заходи вкотре підтверджують, що в ОНПУ за століття народилася сильна школа фундаментальних досліджень у галузі математики, фізики, хімії, інженерії енергетики, механіки та ряду інших наук. А цей визначний державний скарб потрібно зберегти, розвивати і надати йому вільний доступ у наукові простори нашої України та інших країн.

Такі заходи є підтвердженням факту зв’язку часів, що вчергове доводять, що пам'ять – священна.

Редактор новин: Удовицька Альона Сергіївна
E-mail: press-centr@opu.ua