Відкриття артоб`єкту "Дерево знань"

13 вересня 2018
13 вересня 2018 року до 100-річчя Одеського національного політехнічного університету біля головного навчального корпусу відкрився інтерактивний артоб`єкт

Ідея створення такого арт-об'єкту народилася з бажання створити композицію, яка б була жива не тільки в сенсі художнього втілення, а й брала безпосередню участь у житті нашого університету.

Кожен із політехніків знайде на цьому дереві символ своєї спеціальності або області наукових знань та інтересів. Придумає їм свою інтерпретацію, а може, напише цілу легенду, введе нову традицію.

Під його покровом можна присісти на лавочку, заглянувши в ілюмінатор ознайомитися з витоками створення «Політеху», помилуватися яблучком. З яблуком пов'язано безліч переказів і легенд, і будь-яку можна застосувати і до яблучка, що достигло на нашому дереві. Але в першу чергу - це «Яблуко Ньютона», яке символізує імпульс до початку наукового пошуку.

Крім того, дерево в багатьох культурах світу є символом життя, а які ж на такому дереві можуть бути плоди - тільки молодильні яблука. Ми не постаріли на 100 років, ми помолодшали, і будемо молодіти та розвиватися далі.

У створенні інтерактивного арт-об'єкту брали участь студенти і викладачі наших інститутів та факультетів, а також випускники минулих років. Ідею виношували кафедра культурології та інститут медичної інженерії. Свій посильний внесок зробили кафедри ливарного виробництва, інформаційних технологій проектування в машинобудуванні, металорізальних верстатів, метрології та сертифікації, теоретичних основ хімії, навчально-виробнича лабораторія «Політехдізайн» і багато інших. Над монтажем працювали господарські служби університету та наші колеги з АO «Елемент». Ну і звичайно автор - віртуозний зварювальник і дуже талановитий художник Вадим Колесник.

Редактор новин: Удовицька Альона Сергіївна
E-mail: press-centr@opu.ua