Вебінари Web of Science Березень 2020 року

27 березня 2020 року
У 2020 році ми продовжуємо оновлену серію безкоштовних вебінарів.

У 2020 році ми продовжуємо оновлену серію безкоштовних вебінарів російською мовою. Ми будемо вдячні за поширення інформації серед ваших колег. Ви можете відвідати один або кілька вебінарів. Реєстрація потрібна окремо для кожного обраного вами вебінару. Учасники, які слухають щонайменше 90% кожного з вебінарів в одній із трьох серій, отримають сертифікат про участь (зауважте, що іноді такі листи потрапляють у папку зі спамом). Будь ласка, переконайтеся, що при реєстрації на всі вебінари ви вказуєте один і той же електронний лист. У довідці російською мовою ваше прізвище буде вказане так, як було зазначено в анкеті.

Увага! Не забудьте прочитати чи прослухати інструкції з підключення! Переконайтеся, що на вашому комп’ютері встановлена операційна система, що перевищує XP, а останні версії веб-браузерів (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer) увімкнено спливаючі вікна, підключені колонки або підключено аудіовихід. Якщо ні, зв’яжіться зі своєю бібліотекою, науково-дослідним відділом або системним адміністратором своєї організації. Пам'ятайте, що викладач не може віддалено налаштувати звук на комп'ютерах користувачів. Підключитися до вебінару необхідно за 10-15 хвилин до початку, пароль не потрібно. Якщо у вас виникли запитання, вкажіть їх у формі заяви під час реєстрації. Відповіді на них будуть надані на відповідному вебінарі. Презентації будуть надіслані учасникам вебінару, а запис доступний на нашому каналі Youtube. Посилання на розклад та реєстрацію наведені нижче в листі або доступні на нашому веб-сайті.

Розклад, березень 2020

Серія 1. Web of Science: система навігації в світі наукових публікацій

Інформаційна платформа Web of Science: зміст, можливості, застосування

Основні характеристики інформаційної платформи Web of Science і центральної бази даних Web of Science Core Collection. Створення особистого профілю користувача. Пошук наукових публікацій по заданій темі. Аналіз отриманої інформації. Збереження необхідних даних. Доступ до повних текстів наукових публікацій. Оптимізація роботи: збереження історій пошуку, створення автоматичних повідомлень за новими публікаціями та цитованості.

     - 16 березня, понеділок 9:00 (за київським часом) - проводить Варвара Сосєдова
         >> реєстрація
     - 20 березня, п'ятниця 14:00 (мск) - проводить Варвара Сосєдова
         >> реєстрація

Journal Citation Reports і імпакт-фактор: як порівнювати і вибирати міжнародні наукові журнали

Формати і бізнес-моделі журналів. Характеристики якісного наукового видання. Показники цитованості наукового журналу, імпакт-фактор і квартили. Формування списку тематичних видань для публікації за допомогою Web of Science, EndNote (Match) і Journal Citation Reports. Можливості аналітичного інструменту Journal Citation Reports (JCR) для оцінки і підбору журналу за необхідними параметрами.

     - 16 березня, понеділок 14:00 (мск) - проводить Варвара Сосєдова
         >> реєстрація
     - 18 марта, середа 9:00 (за київським часом) - проводить Варвара Сосєдова
         >> реєстрація

Publons і ResearcherID: пошук публікацій, профіль автора і показники активністю публікацій

Можливі складності пошуку по автору і шляхи їх вирішення. Аналіз практики публікації діяльності вченого і групи вчених, створення і інтерпретація звітів за цитуванням (цитування, індекс Хірша і ін.). Створення, коректування і можливості профілю учасника в системі Web of Science Researcher ID / Publons: публікації, метрики, рецензування.

     - 18 березня, середа 14:00 (мск) - проводить Варвара Сосєдова
         >> реєстрація
     - 20 березня, п'ятниця 9:00 (за київським часом) - проводить Варвара Сосєдова
         >> реєстрація

Серія 2. Оцінка наукової результативності інструментами Clarivate Analytics

Увага! Тривалість вебінарів другої серії - 1,5 години.

Основи наукометрии. Аналітичний інструмент InCites для планування та оцінки наукової діяльності

Основні наукометричних показники: розрахунок, область застосування, обмеження. Оцінка публікаційній діяльності вченого і організації засобами Web of Science Group. Оглядовий семінар по аналітичному ресурсу InCites. Створення базових і призначених для користувача звітів на підставі даних Web of Science і їх використання для планування наукової діяльності. Відповіді на питання слухачів.

     - 23 березня, понеділок 10:00 - 11:30 (за київським часом) - проводить Ірина Тіхонкова, к.б.н.
         >> реєстрація
     - 24 березня, вівторок 14:00 - 15:30 (за київським часом) - проводить Ірина Тіхонкова, к.б.н.
         >> реєстрація

Додаткові можливості платформи Web of Science

Структура, функції, використання баз даних на платформі Web of Science. Особливості регіонального індексу наукового цитування Russian Science Citation Index. Можливості комбінування полів пошуку в базовому варіанті. Пошук в пристатейний літературі для виявлення потенційних партнерів і оцінки впливовості видання. Синтаксис розширеного пошуку в Web of Science Core Collection Оцінка, аналіз отриманих даних і оптимізація роботи. БОНУС: На численні прохання повторюємо виступ Павла Геннадійовича Ареф'єва: Russian Science Citation Index - спільний проект Наукової електронної бібліотеки (Elibrary.ru) і Clarivate Analytics. Процедура відбору журналів, індексація, співпраця. Відповіді на питання слухачів.

     -  24 березня, вівторок 10:00 - 11:30 (за київським часом) - проводить Ірина Тіхонкова, к.б.н. і Керівник аналітичного відділу Наукової електронної бібліотеки, Павло Геннадійович Ареф'єв
         >> реєстрація
     - 25 березня, середа 14:00 - 15:30 (за київським часом) - проводить Ірина Тіхонкова, к.б.н. і Керівник аналітичного відділу Наукової електронної бібліотеки, Павло Геннадійович Ареф'єв
         >> реєстрація

Профіль організації в Web of Science: можливості, створення, коригування

Оцінка публікаційній діяльності організації за даними Web of Science Core Collection. Можливі складності при пошуку публікацій організації та їх рішення. Використання поля пошуку Address і оператора пошуку SAME в базі даних Web of Science Core Collection. Можливості розширеного пошуку Advanced search для ідентифікації та аналізу публікацій організації. Функції об'єднаного профілю організації Organization Enhanced алгоритм створення / коригування. Які роботи можуть / не можуть відображатися в профілі. Використання профілю організації для планування наукової діяльності з використанням Web of Scienсe і InCites. Відповіді на питання слухачів.

     - 25 березня, середа 10:00 - 11:30 (за київським часом) - проводить Ірина Тіхонкова, к.б.н.
         >> реєстрація
     - 23 березня, понеділок 14:00 - 15:30 (за київським часом) - проводить Ірина Тіхонкова, к.б.н.
         >> реєстрація

Серія 3: Практичні рекомендації по публікації в міжнародних журналах

Як навчитися розбиратися в міжнародних журналах

Показники якісного наукового видання. Імпакт-фактор і квартили. Формування списку тематичних видань для публікації за допомогою Web of Science, EndNote (Match), Journal Citation Reports, Master Journal List. Поняття хижацького (сміттєвого, несумлінного) журналу та його основні ознаки. Приклади хижацьких розсилок: як перевірити, куди вам запропонували надіслати статтю.

     - 17 березня, вівторок 10:00 (мск) - проводить Валерія Курмакаева
         >> реєстрація
     - 17 березня, вівторок 14:00 (мск) - проводить Валерія Курмакаева
         >> реєстрація

Можливості EndNote для роботи з бібліографією

Створення власної бібліографічної бази даних за допомогою EndNote Online. Сортування записів, створення груп і управління доступом до них. Використання шаблонів оформлення бібліографії. Використання модуля Cite-While-You-Write для Microsoft Word і створення списку літератури безпосередньо при написанні тексту.

     - 19 березня, четвер10:00 (мск) - проводить Валерія Курмакаева
         >> реєстрація
     - 19 маберезнярта, четвер14:00 (мск) - проводить Валерія Курмакаева
         >> реєстрація

Як підготувати публікацію для міжнародного журналу

Структура наукової статті. Практичні поради з написання основних розділів. Відмінні риси академічної англійської мови. Складання анотації. Написання заголовків. Вибір ключових слів. Очікування редактора. Основні причини відмов у публікації. Робота з правками рецензентів.

     - 27 березня, п'ятниця 10:00 (мск) - проводить Валерія Курмакаева
         >> реєстрація
     - 27 березня, п'ятниця 14:00 (мск) - проводить Валерія Курмакаева
         >> реєстрація

 

Сторінка з розкладом