Ви є тут

Герої Праці

Серед колишніх співробітників нашого університету є Герої Праці.

 

Атрощенко Василь Іванович

Лауреат Державної премії СРСР, присудженої разом з групою вчених і інженерів за науково-технічну розробку і впровадження в народне господарство енерготехнічного агрегату виробництва азотної кислоти під тиском з газотурбінним приводом компресора і каталітичної очищенням газолв від оксидів азоту.


 

Корчагіна Валентина Іванівна

За видатні заслуги нагороджена орденами Трудового Червоного Прапора і "Знак Пошани". У 1950 році присвоєно звання лауреата Державної премії, а в 1960 році – Героя Соціалістичної праці.


 

Нудельман Олександр Еммануїлович

Двічі Герой Соціалістичної Праці, лауреат п'яти Державних премій СРСР, лауреат Ленінської премії. Керівник конструкторського бюро, що створював під час Великої Вітчизняної війни авіаційні гармати, здатні вражати не тільки літаки супротивника, але і знищувати залізничні ешелони, артилерійські установки, важкі танки. У 50-80 роки колектив КБ створював принципово нові види озброєння. Це – перший радіокерований протитанковий комплекс "Фаланга", зенітно-ракетні комплекси ППО, танковий комплекс "Кобра", авіаційні самонавідні ракети з лазерним наведенням. Крім цих розробок колектив КБ прославився створенням надточного лазерного далекоміра, здатного визначати відстань до Місяця та інших космічних об'єктів. Велику роль зіграли розробки О.Е. Нудельмана і його співробітників у галузі медичної техніки – лазерних офтомологічних апаратів і приладів та електрокардіостімуляторів.


 

Ігор Євгенійович Тамм

Видатний учений у галузі квантової фізики та фізики ядра. Найбільшу популярність здобули роботи, виконані в 1950–1953 роках спільно з О.Д. Сахаровим по утриманню і термоізоляції плазми магнітним полем (керований термоядерний синтез). У 1958 р. І.Є. Тамму спільно з І.М. Франком і П.А. Черенковим була присуджена Нобелівська премія. У 1968 році І.Є. Тамм спільно з англійським вченим Пауеллом нагороджений золотою медаллю ім. М.В. Ломоносова. За видатні наукові досягнення йому було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Ігор Євгенович був лауреатом Державної премії та академіком Академії наук СРСР.